Prikaz jedne poruke
Stara 18.9.2019, 17:51   #8
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Zaledi se (blokira) nadograđen kompjuter

Hvala svima na odgovorima.

Evo šta se dešavalo od juče.
Popodne je žena uključila komp i odmah Chrome pa na neki sajt, otvorila se strana, ali se ukočio kursor i posle nekoliko sekundi pojavio se plav ekran sa porukom "Your PC ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we'll restart for you" i dugo je stajao na 0% complete, pa sam ga restartovao na dugme.

Sinoć sam odradio tri prolaza MemTest86 (skoro tri sata) i nije pronašao nikakve greške. Mislim da ovo otpisuje RAM kao krivca.

HWinfo očitava normalne napone, tj. ako znam gde da gledam. Ne variraju mnogo u idle i pod opterećenjem.

U Event Vieweru sam nalazio neke greške i svaka greška koja se odnosila na disk bila je u vezi sa diskom 0, a na toj poziciji mi je bio WD Green 2TB (inače najmanje star drajv u kućištu). HDsentinel za njega vidi health na 100, a performanse na 96 zbog grešaka u komunikaciji sa njim.

Danas oko podneva sam imao dva kočenja, jednom po pokretanju brauzera, a jednom dok je išao neki FHD klip sa YT preko celog ekrana.

Nakon toga sam se bavio zamenom SATA kabla na disku gde su javljane greške, ubadanjem u druge SATA konektore, kao i menjanjem konektora za napajanje na HDD i SSD.
Win 10 je apdejtovan (već bio, prijavljuje da nema novih nadogradnji), a nadogradio sam i Radeon paket, tj. drajver itd.

Posle toga nije bilo kočenja, ostavio sam sistem da radi par sati, kopirao veću količinu fajlova sa jednog HDD-a na drugi, a otvarao istovremeno tri brauzera sa većim brojem tabova u svakom. Poslednjih sat i po je išao full screen nekog klipa sa YT, u 4K rezoluciji. Sve je radilo odlično.

Ne verujem da je problem sasvim rešen, ali trenutno radi stabilno kako treba, već nekolio sati. Javljam kasnije kako se ponaša.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke