tema: How to... C#
Prikaz jedne poruke
Stara 23.11.2017, 4:00   #827
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Moze biti da ovo nije pravi deo foruma za ovo pitanje, ali stvarno se ne secam da sam u delu o web razvoju vidjao pitanja vezana za ASP.NET.

Dakle imam iskustva sa LAMP stack-om, takodje sa WPF mvvm aplikacijama, ali nikada se nisam interesovao za ASP.NET. Koliko kapiram, to je deo .NET-a posvecen web razvoju, c# i vb rade ono sto radi php, Windows server radi ono sto rade Apache ili Nginx. U poslednje vreme na stackoverflow-u nailazim na pitanja koja su tagovana i sa "wpf" i sa "asp.net", vidjam tu neki XAML kod, neke kontrole koje podsecaju na one koje se koriste u WPF aplikacijama. Opet negde vidjam neki kod koji "izbacuje" html, i podseca na recimo neki templating engine za php. Dakle ono sto mi nije jasno je: da li se u asp.net-u koriste neke kontrole po uzoru na wpf ili windows forms, pa onda asp.net te kontrole "prevodi" u html, css, javascript? Neke od tih kontrola ne mogu da se izvedu samo pomocu html-a. Evo pola sata vec guglam, ali nikako da nadjem to sto me zanima. Nailazim na kojekave rasprave php vs asp.net, WebForms vs asp.net mvc... (sto valjda znaci da u samom asp-u postoji podrska za mvc pattern, sto je lepo). Tu izgleda postoji vise opcija, pa ako je neko voljan da ovo malo pojasni (i ispravi pretpostavke koje sam izneo ako nisu dobre).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke