Prikaz jedne poruke
Stara 16.7.2018, 11:36   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: BrandName racunari

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ti racunari od Gigatrona i Winwina su isto sto i racunar koji bi mi sami sklapali stim sto stede na svakom koraku tako da prvi upgrade znaci zamena pola racunara kuciste,napajanje,grafika itd

Brand racunari su druga prica oni su poznati po kvalitetu jedino je lose to sto kaze bachi jer su uglavnom custom ploce itd.

Cale je davno uzeo Asus mini PC T3-P5G43 i vala radi i dan danas bez da stucne jeste custom ali ima dovoljno mesta za bilo koju mid range grafiku i standard napajanje doduse ima u sebi krsteno od 450w. Zanimljiva stvar je da taj racunar i dan danas brze bootuje windows i generalno osetno brze radi od mog PC_a iako je po specifikacijama u svemu 5x losiji
Da se nadovežem na diskusiju. Moje iskustvo sa brand name računarima je više nego povoljno. Naime kvalitet komponenti koje veliki brandovi ugrađuju je daleko viši nego kod onih koje ugrađuju domaće šrafcigerske radnje. Imam dva Dell GX260, stari Pentium IV sa DDR1 memorijom, oba proširena dodatnim grafičkim karticama (gde je jedini problem bio što su kućišta slim, pa sam morao da tražim lupom grafičke tog formata), svaki od njih ima hardove od 250gb (P-ATA) dvd rezač i 2gb rama. Sada su na njima instalirani Linuxi, mada su ranije bez problema terali windows 7 x86. Napajanja ovih dva Dell modela su samo 230W, ali pravih.
Mana ovakvih kompova je u tome što su to najčešće kancelarijske mašine, ograničenih mogućnosti proširivanja, ali ako se ne planiraju proširenja, mogu sasvim solidno da posluže. U slučaju da se proširenja ipak planiraju, moj je savet da se uzimaju modeli u tower kućištima.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke