Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2010, 17:33   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Analogni fotoaparati

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi analognih aparata. Naime, nadjoh svoj stari aparat koji dugo nisam koristio i zapitah se kako se mjeri kvalitet analognih aparata? Naravno da je bitna optika, socivo i svi dijelovi aparata u cjelini, naravno da zavisi i od filma... Ali posto ne postoje megapikseli kod analognih aparata jer se slika ne cuva na memorijskoj kartici u elektronskom obliku, zanima me poredjenje prosjecnog analognog i prosjecnog digitalnog kompakta, odnosno samo preciznost i detaljnost izradjene fotografije, odnosno koji aparat ce prikazati detaljnije i ostrije sliku kod razvijanja na velike dimenzije, npr. 100cm x 75cm ili cak i vise?
Razumijete sta pitam, bas me zanima?

Napomena: znam da rezolucija (megapixeli) nema ama bas nikakve veze sa kvalitetom aparata odnosno fotografije, znam da je to jedan veliki marketinski trik i znam da je optika, senzor, realisticnost prikaza boja, brzina zatvaraca objektiva i ostalo neporedivo bitnije od rez. Rez. je bitna jedino ako zelimo da razvijemo sliku velicine bilborda.
Koliko ti je star aparat? Vrlo ces tesko ovde naci film za njega. Ja kad sam trazio film za agfu iz 1965 godine odmah mi je receno da zbog raznih stvari taj film nece napraviti dobre slike u tom aparatu. Medjutim taj isti prodavac filma mi je trazio da otkupi taj aparat!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke