Prikaz jedne poruke
Stara 7.2.2020, 11:00   #3
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Novi Asus monitor smetnja

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Negde kazu da je mozda do kabla, tj. "nije dovoljno kvalitetan". Ja sam uzeo onaj hama koji mi je preporucen kao najvslitetniji kod nas i imao sam slican problem na mom LG monitoru. Na kraju sam utvrdio sledece:
1) preko hdmi kabla mi je radio monitor na 75 Hz i sa ukljucenim freesyncom (sve ok)
2) preko displayporta radio je na 75 Hz bez freesynca (ukljucivanje freesynca bi dovelo bi
do crnog ekrana kao kod tebe).
3) preko displayporta radio je na 60 Hz SA UKLJUCENIM freesyncom kao i sa iskljucenim
(nije bilo crnog ekrana).

Ako monitor ima freesync ili ti je ukljucen freesync u drajverima, pokusaj da iskljucis pa vidi ima li crnog ekrana. Drugo, pokusaj sa smanjenim osvezavanjem na 120 ili 60 Hz (privremeno) da vidis ima li promene.

Kako da proverim u nvidia drajverima da li je freesync? Pokusano smanjeno osvezavanje, isto je. Kabl je kvalitetan, cini mi se da je hama, nisam sad kuci.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke