Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2006, 20:54   #14
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Wireless oprema

Citat:
NikolaS kaže:
E tu je caka... pre sam imao opticku vidljivost i onda je podignuta neka zgrada i nista. A od januara pocinje sa radom novi AP do koga imam direktnu vidljivost (moze biti da je isprecena neka banderica, drvi ili slicno ali vidi se...) i koji se nalazi na oko 2 km vazdusnom linijom naravno. Koja antena je preporucljiva? A i kako da trazim AP koji ce biti bezicno povezan s PCI karticom jer nisam toliko upucen u to pa da se obavestim? Neki specifican model? Mogu da izdvojim do nekih 12k dinara za sve.
Antena bi mi bila na nekih 10-tak metara od racunara, a onda ispod ide od nje kabal do AP-a i odatle signal do PCI kartice?!
Cek, cek, cek... kakav AP, kakva PCI kartica? Ili ces kupiti AP ili ces kupiti WiFi PCI karticu i onda ti ne treba AP. Ako kupis AP, kabl od antene ide u AP, a od AP-a mrezni kabl ide do mrezne u tvom PC-u. Ako kupis WiFi karticu onda ide samo kabl od antene do te kartice i woala. E sad, ako mislis da taj internet rasporedis na vise racunara, onda ce ti trebati AP koji ce onda biti povezan mreznim kablom u switch i svi kompjuteri mrezno u taj isti switch.

Sto se antene tice, treba ti naravno usmerena... e sad... 2km sa rucno pravljenom antenom... hmm... ne znam.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke