Prikaz jedne poruke
Stara 24.9.2013, 10:08   #13
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ne znam koliko realno sagledavas stvar . Probaj malo da izadjes iz tih reklama i bajnih hvatanja beleski vec se prebaci u realan zivot.

Na svakom tabletu imas odziv tj latency prilikom pisanja. Na nekima veca, nekima manja. Ako imas slabe spec batali to odmah.
Drugo jel si probao da pises prstima tj da pises kao da imas olovku? To sto ti je tanja olovka stilus nece ti mnogo pomoci. Ti ces morati da pises velikim slovima da bi bilo citko i uredno sto znaci dosta skrolovanja>mucenje.

Retko ljudi hvataju beleske na taj nacin koliko sam ja video. Stilusi se koriste vise za crtanje nego za pisanje. Moj glas ide za tastaturu jer je brze, lakse i preglednije za rad sa njom.

Kazem ti, kreni sa prstom ili napravi sam stilus pa da vidis na sta ce da lici beleska .
Zasto si tako mracan, probao sam da pisem prstom i svidja mi se kako to ide. Mislim na ono da linija na ekranu ne kasni za prstom kao sto je slucaj sa nekim nokiama. Takodje u programu koji je gore u komentarima postoji opcija debljene olovke, ali problem je taj sto je dodirna povrsina prsta jako velika pa ne mogu tako da pisem. Zato sam pitao da li postoji neka tanka olovka za tablet, ne one sundjeraste koje su debele skoro kao prst.

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
U kom formatu su ti knjige? Ako je PDF, vecina boljih readera za Andorid ima mogucnosti anotacije i podvlacenja.
Sto se tice hvatanja beleski, kupi neku bluetooh tastaturu koju ces nakaciti na tablet, pretpostavljam da mozes na pravoj tastaturi da kucas podjednako brzo kao sto pises?
Knjige su u pdf, ali ovaj adobe rider nema opciju za podvlacenje. U stvari video sam u podesavanjima slicicu kao marker, ali nista se ne desava kad kliknem na nju. A ovo za tastaturu, mozda bih i stigao da hvatam beleske, ali culo bi se kad kucam, odjekivalo bi po anfiteatru, druga stvar, pisanje olovkom na tabletu, malo fensy... Valjda me razumete...
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke