Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2021, 9:29   #41
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Cene grafika su u zadnjih par meseci nesto pale,ali i dalje su (prilicno) visoke.....(iz nekog razloga)......ispada da je za nekog obicnog korisnika ili gejmera (koji ne rudari) svejedno da npr 3080 kosta 1800 ili 1200 eura,jer u oba slucaja je cena prevelika i on ih nece kupovati.....(osim,ako bas bukvalno ne zna sta ce sa parama ili je malo sulud pa resi da pola ustedjevine potrosi na graficku ili ne vodi porodicu na more nego kupi graficku i slicne nebuloze)

Kao sto se ranije nagadjalo,i dalje je neizvsno da li ce grafike vise ikada kostati kao nekada?.....tj da li ce ta pomenuta 3080 kostati nekih 600-800 eura?....(kao sto je nekada npr kostala 1080)

Nekako mi je smesno (i tuzno) kada vidim neke likove po forumima kako sklapaju nove konfiguracije,ili kupuju neke pomalo opskurne graficke (sto jeftinije moguce) sa pricama "ma sta ce meni vise od 1080p i max 60hz u low ili medium setings-ima i teraj"

Postavlja se pitanje koliko ce u buducnosti kostati grafike koje ce moci da omoguce udobno igranje na npr 1440p 75,120,144hz na high detaljima? (sto meni deluje kao neki buduci standard u gejmingu,kao sto je nekada bio 1080p i 60hz)
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke