Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2021, 12:41   #66
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Istina je da je to bezveze jer nikada nisam video razliku sa uključenim MSAA i bez, ali zahtevnost sa MSAA skače u tri lepe. Možda to i jeste proser"vanje, ali reč je o tome da je igra sa svim efektima TEHNIČKI poprilično zahtevna. To što nešto ide na medium podešavanjima ne znači da nije zahtevno.

Nedavno sam probao da se svojim očima uverim u čemu je razlika sa RT u Cyberpunk 2077. Ono što mi je najviše zasmetalo je kad se uključi RT voda izgleda kao tečno ogledalo, a ne kao voda. Razlike su, po mom mišljenju, toliko nebitne da je to strašno. Kada prolazim/vozim Night City-jem toliko mi je nebitno šta se i kako presijava u barama da je to strašno. A tek što me zanima da li se na staklu vidi sve kako treba, oštro ili mutno, to je tek posebna priča.

Meni bar, jedan RDR2 bez RT ima osvetljenja tri puta bolja od svake RT igre. A opet ima more ljudi koji kažu da nisam u pravu i da me oči lažu. Jer, možda oni igraju CP2077 tako što bulje u bare, ogledaju se na staklu i oduševljava ih što senka pada kako treba, a ne neosenčeno kao bez RT.
Ja kad igram igru to su mi apsolutno nebitne stvari. Poenta mi je da obavim zadatak, a ne da gledam u svetla, senke i presijavanja, jer su i bez RT dovoljno dobra. Samo se setim ovoga sa slike...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	04.jpg
Viđeno:	97 puta
Veličina:	103,5 KB
ID:	57977  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke