Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2021, 16:02   #877
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
U 2010-tim od kada je rudarenje postalo norma, postoji efekat da ponuda i potraznja skacu i padaju, gde nastaje nestasica, cene skoce u besvest, gde ne mozes da kupis nista skoro po razumnoj ceni, pa onda taj "bubble" efekat padne. Onda se trziste grafickih kartica preplavi polovnjacima, novim padne cena, cesto i ispod preporucene cene i svi uzmu nove graficke kartice. Evo to se desava treci put. Situacija ce da potraje makar do kraja godine, ako ne i do proleca sledece. Jbg, imam do nekih 300 evra da dam za graficku, da zamenim RX 570 sa necim, ali nista u ponudi ne nudi makar 50% ubrzanja ili vise. Posluzice jos godinu dve po svemu sudeci. Ovde ide ona stara, a dobra izreka, strpljen spasen.

totalno ista situacija sledeci mesec bi isto imao do jedno 280 evra da zamenim moj rx 570 sa nekom koja ima 8 giga memorije,nado se i ceko i taman sto se kaze ocistio dugovanja na kreditnoj kartici,kad ono na kraju ispade skuplja sada polovna nego sto sam je platio novu pa nista cekamo dalje,da vijam polovno i da se zezam sada nebi da cackam mecku ne daj boze da sada nekom graficka ispusti dusu
sto rece kolega strpljenja do spasenja
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke