Prikaz jedne poruke
Stara 3.2.2017, 19:48   #1
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom pomoc oko izbora: Raspberry pi ili ARDUINO

Ako sam promasio podforum za ovo pitanje izvinjavam se i unapred sam zahvalan moderatorima sto će ovo pitanje prebaciti na pravi podforum.

Želim da probam da iz hobija napravim mehanizam kontrolisan preko interneta sa mobilnom aplikacijom. U početku bi to bila verovatno samo sijalica ili led dioda koju bih palio gasio nekom mini aplikacijom ali kasnije ciljam i na složenije stvari. E sad kad sam počeo da googlam sta mi je sve potrebno da bih experimentisao sa takvim stvarima prva dilema je sa kojom platformom uopste početi.
Mislim da to što želim da postignem mogu i sa Raspberry pi i sa Arduino raunarima (slobodno neka me neko ispravi ako gresim). Pa sam hteo da pitam:

1. Koja od te dve platforme je bolja za totalnog početnika (Mašinca sa vrlo bazičnim znanjem programiranja)?

2. Koja je jeftinija za tu varijantu projekta koju ja želim? (cena figurise jer kontam da cu ih spržiti par dok ne naučim kako se to povezuje kako treba)

3. Da li postoji neka treća alternativa koja je bolja od ove dve?

4. I ako je neko imao iskustva sa sličnim projektima koju verziju jedne ili druge platforme bi mi preporučio da naručim prvo pa da počnem da se igram sa njom i istražujem dalje kako da uradim to što sam naumio?
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke