Prikaz jedne poruke
Stara 18.10.2015, 20:08   #1
justVLA
Član
 
Član od: 2.3.2010.
Poruke: 78
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Kupovina 10 konfiguracija

Zdravo svima!

Evo mene opet! Kupio sam komp, napalio se, pa rekoh da kupim još 10 - da se nađe!

Šalim se, opet mi treba vaša pomoć oko sklapanja konfiguracija.

Planiram da otvorim igraonicu sa 10 PC, 1 PS4, 1 PS3 i jednim kompom za Oculus Rift (njega imam). Živim u malom mestu, držao sam i ranije igraonicu i prilično sam dobro upućen u posao. Kako se radi o malom mestu i o veoma slaboj konkurenciji (ne radi im ni dota 2), ne trebaju mi konfiguracije kao za BG.

Moj plan je da kupim 4 srednje konfiguracije optimalne za single player (GTA V, Witcher 3, Mad Max...). Za njih sam planirao da izdvojim do nekih 450-500€ bez monitora (što jeftinije to bolje).

Ostalih 6 konfiguracija su predviđene za LAN i multiplayer i planiram da platim minimalno moguće a da je na njima moguće igrati sledeće igre: dota 2, CS:GO, WOT i WOW.

Bez DVD ROM-a. Preferiram Intel ali kontam da je u slučaju najjeftinijih konfiguracija neophodan AMD (o kom ništa ne znam). Konfiguracije su bez monitora.


Offtopic: Zamoliću vas za pomoć oko još par stvari:
- Monitor? Odlučio sam se za neki jeftiniji 21.5". Ovo je najjeftinije šta sam našao: Asus VH228DE za 95€. Da li vredi ovaj monitor? Preporuka za neki drugi?
- Šta mi je od mrežne opreme potrebno za 10 PC-a? Imao sam igraonu jako davno - zaboravilo se... Preporuke za kupovinu?
- Miševi, tastature, sluške? Ovo je najjeftinije šta sam našao a da liči na nešto: MS Industrial Booster (6.6€) ili Canyon CNR-FMSO01 (3.6€). Sluške Gembird MHS-402 (8.25€). Predlog za neku jeftinu tastaturu?

Izvinite, smaram malo, ali baš mi znači vaše mišljenje i pomoć.

Unapred zahvalan!
Srdačan pozdrav svima!
justVLA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke