Prikaz jedne poruke
Stara 21.5.2020, 21:35   #19
zeljo
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Lokacija: Subotica
Poruke: 206
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 23 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Pomoc? HITNO!!

Druze ako monitor koristis za posao i jos plus na njemu pikas igrice i gledas filmove/serije, onda pod obavezno neki 27"+ sa 2K (WQHD) rezolucijom!
Veruj mi da se isplati svaki dinar koji das za njega.
Pre ovog sam na kompu koristio 23" 1080p pa ga zemnio sa 1080p 32" televizorem, taj tv sam zamenio sa 55" 4K televizorem.
Posto sam jos odavno prestao gledati televiziju, i ti televizori su mi sluzili samo kao monitor.
Kada sam konacno uzeo monitor koji sada koristim (AOC Q3279WG5B) bukvalno sam progledao. Kakvi 1080p monitori i 4K televizori, sa ovim su bukvalno neuporedivi.
Pre koji mesec brat i ja kupimo sestricu 144Hz monitor za gaming (Zowie XL2411P), i ja uzmem dan/dva da ga isprobam jer ranije nisam imao iskustva sa 144Hz.
Au covece kada sam ja seo ispred tog monitora, mali ekran, isprane boje, ma covece kao da je sav mrljav od necega, uzeo sam krpicu da to pokusam ocistiti ali naravno da nisam uspeo
Znaci ovaj sadasnji monitor ima bukvalno perfektnu sliku, 2K rezolucija i 10 bitni ekran, doduse jeste 8 bits + FRC ali opet je bolje nego cist 8 bits.
Plus ima 75 a ne 60Hz.
Uglavnom moja prepuruka ti je da ides na 27" i veci u 2K rezoluciji.

Edit:
Sad vidim na netu da taj sto si kupio koristi 8 bits ekran ali ne pravi vec 6 bits + FRC, znaci ocaj od ekrana
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeljo na korisnoj poruci:
123ms (22.5.2020)