Prikaz jedne poruke
Stara 5.5.2019, 11:04   #6
justVLA
Član
 
Član od: 2.3.2010.
Poruke: 78
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 27in monitor za 250-300e?

Postaviću pitanje ovde, da ne započinjem novu temu.

Trenutno koristim ViewSonic VA2231wa. Prvi susret sa ViewSonic monitorima i mogu vam reći da sam prezadovoljan. Imam ga 7-8 (možda i 10 godina) i radi (a i izgleda) kao nov. Problem je što sam nabavio novi astal za komp pa sam sada na 80-ak cm od monitora, a stara ViewSonic aždaja od stotinak evropljana nije dovoljno velika

Jedini problem koji sam imao sa ovim monitorom (ujedno i vezano za nabavku novog) je to što ne prikazuje boje i neke detalje realno, pa mi se desi da kad prebacim neki rad iz Illustratora ili Photoshopa na drugi komp ili ih odštampam ne dobijem ono što sam zamislio (ili još gore, pojave se neki detalji koje nisam video na monitoru).

Grafička mi je MSI 970 4GB ali uskoro ubacujem Asus ROG 1070 8GB (imam je duže vreme ali, verovali ili ne, nemam vremena da je instaliram. BTW ako nekog interesuje MSI 970 4GB nek se javi na private, nisam je koristio uopšte - troje male dece = no free time )

Monitor (komp) koristim, ili barem planiram da koristim, za rad (Illustrator, Photoshop), gaming (svašta nešto, mostly RPG) i gledanje videa (za filmove imam TV 43'', na kompu uglavnom gledam YouTube).

Vidim da dosta hvalite BenQ EW277HDR. Zanima me da li ovaj monitor ima AdaptiveSync ili neku sličnu tehnologiju? Javi mi se često "pucanje" na igricama a paljenje V-Synca ne upali uvek.

Takođe, bitna mi je i ergonomija, odnosno podešavanje visine monitora. Koliko sam skapirao, Iiyama monitori imaju tu opciju. Ima li i neki drugi? Kontam da bi, posebno pri dužem radu monitor morao da bude u visini očiju. Mada, taj problem mogu da rešim i dodavanjem nekog postolja ispod monitora.

Može li mala pomoć/preporuka za novi monitor?

DukeofSerbia, I'm lookin' in your general direction

Hvala unapred.

PS: Nisam pomenuo cenu - pare mi nisu problem, mada ne želim da odvajam neka veća sredstva za monitor, npr. pomenuti BenQ EW277HDR mi cenovno sasvim odgovara.
justVLA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke