Prikaz jedne poruke
Stara 10.10.2008, 21:18   #6
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Test Results of Core i7 920 (Najjeftiniji Nehalem)

Inzinjerski primerak sigurno nije ono sto ces ti ili ja ikada kupiti. On je otkljucan i na njemu moze da se menja mnozilac, radjen je za prikaz tehnologije i proveru iste. Ali to ne znaci da moze i na serijskom najslabijem Bloomfield-u. To je ono sto ja pricam, ima Extrime verzija koja kosta boga oca, i ima slabija verzija koja je dosta jeftinija. Ako je kod obe otkljucan mnozilac, tada ce se desiti da Extrime nema kome da se proda, jer oni koji bi i kupili Extrime znaju za caku, i sigurno nisu budale da daju xxx dolara vise kada ce isto da postignu i sa dosta jeftinijim procesorom. Kod oba je isti proizvodni proces i isti uslovi rada pa je moguca razlika u klokovanju nesto sto se svodi ma minimum.

Pofgledao sam ja dosta tih slika i "testova" pa zato i sumnjam. Ima slika gde je taj isti procesor stigao na 4Ghz, ali je "zgodno" na rezultatima zacrnjen podatak o FSB, o brzini busa, o multiju, DRAM:FSB ratio.... sto vodi ka zakljucku da je i to inzinjerijski primerak a ne serijski (znaci sve otkljucano, ne mora da znaci da ce isto biti i na serijskom). Jedini podatak koji je vidljiv je da je to postignuto na 1.44V, sto je dosta visoka voltaaz za 45nm proces. Sve u svemu, mi vam pokazali sta moze proces ali sami podaci o procesoru koji su bitni i dali je to serijski procesor , e to cekajte da vidite posle NDA. Zato i mislim da je bolje da se lepo saceka i vidi sta ce Intel da pokaze a ne da se ovako dize frka i pothranjuju nade a posle da ispadne "mi smo mislili, a oni p..... sta uradise".
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke