Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2006, 10:10   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Jel moze neko da mi objasni malo sistem na kojem rade RPG-ovi? Sta su roll-ovi i

Citat:
polarnimeda kaže:
U pitanju sam sve rekao! Npr pokusavam da igram KOTOR i nije da ne ide, ali mi nije jasno bas sve najbolje! Kakvi su to roll-ovi koji se pominju, i sta znaci oznaka kao d18-20 ili tako nekako?! I neki check-ovi da bi se npr otkljucala vrata sa levelom 10 npr... Bar ukratko nesto, znacice mi puno! Slicna stvar je bila i sa neverwinter nights, koji sam i presao, ali nikada to potpuno shvatio- kada nisam bio siguran npr, ja sam isao logikom da je bolje ono oruzje (stit, oklop...) koje je skuplje, a ne u zavisnosti od oznaka koje nosi.... ?!
Neverwinter Nights koristi Dungeons&Dragons pravila, a Kotor modifikovana D&D pravila. Ta pravila su originalno izmišljena za igranje RPG-ova na stolu, sa tablom i kockicama. Znači roll ti je bacanje kockice. Ako oružju piše 1d8, znači da se tvoj udarac izračunava bacanjem jedne osmostrane (da da, ima i to) kockice. Ako piše 2d6, bacaju se dve šestostrane, pa šta ispadne u zbiru to ti je udarac u tom turnu.
S obzirom da te interesuju uglavnom D&D bazirane igre, bolje pogledaj odmah ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dungeons_%26_Dragons
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke