Prikaz jedne poruke
Stara 7.2.2014, 20:05   #1
Rauz
Novi član
 
Član od: 30.1.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Podela protoka između IPTV i interneta

Pozdrav forumaši,
Moj prvi post mada pratim forum već dugo
Po ovome bi trebalo da imam 14Mbps i ,u normalnim okolnostima, da speedtest izmeri bar 12 ali ni posle par desetina merenja u poslednjih nekoliko dana ,od kada je brat uzeo IPTV nisam izmerio preko 4,8 .Pre toga smo imali 4Mbps paket i merenje je pokazivalo oko 3,6 .Kapiram da 10% mora da se izgubi i sa tim sam se odavno pomirio.
Pitanje je da li telekom ograničava protok za net na 5Mbps i ''rezerviše'' od ovih 14Mbps 9 za dva IPTV uređaja(dnevna soba i soba mog brata) ?
Ako je tako da li ja mogu da podesim brzinu u ruteru logujući se kao admin jer retko će se dešavati da se oba IPTV uređaja koriste istovremeno a greh je da tih 4-5 Mbps ostane neiskorišteno ili je na telekomu da da veći protok za net?
Mreža ide ovako DSL u Pirelli ruter a iz njega kablom
port 1 PC,
port 2 i 3 uređaji za IPTV ( ne znam kako se pravilno nazivaju dekoderi,risiveri)
wifi moj PC
wifi android mobilni

Niko nam nije ''nakačen'' na mrežu a merenje brzine sam radio i kad sam samo ja konektovan i kad su oba kompjutera +android i nikad nije prešlo 5Mbps
1km smo udaljeni od centrale i teoretski na toj daljini parica može da ''izgura'' nekih 20Mbps.
Merio sam protok ''dobrom komšiji'' koji ima 10Mbps paket bez usluge IPTV i uvek bude 8-9 Mbps


Nisam otalna neznalica ali nisam ni preveliki stručnjak .Izvinjavam se ako nisam postavio pitanje dovoljno jasno i ako ima nekog ko može da pomogne tu sam ako je potrbno dodatno pojašnjenje ili screenshot .Hvala

Poslednja ispravka: Rauz (7.2.2014 u 20:06) Razlog: nejasan naslov
Rauz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke