tema: Meizu MX5
Prikaz jedne poruke
Stara 28.10.2015, 12:01   #14
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Wink Re: Meizu MX5

Telefon sam preordovao u Kini preko Aliexpresa i stigao je za 15 dana "free shipping" metodom. Znaci Meizu MX5 64GB za 320eura. Nikako ne uzimajte 32GB, jer slike pravi odlicne od 21mpx koje iznose od 10mb pa do 15mb(ponekad malo manje ponekad malo vise) .

Nedavno je dobio upgrade na novu verziju obojanog softvera Flyme 5 koja ga je znatno poboljsala. Jedina mana telefona jeste to sto mu je Bootloader zakljucan. Dosta aplikacija su namjenjeni za kinesko trziste. Ali to nije problem. Telefon dolazi ROOT-ovan tako da sve te nepotrebne sistemske aplikacije mozete izbrisati.

Koristio sam Xiaomi raninije s njegovim obojanim sistemom MIUI. I mogu Vam reci da stvarno dobre telefone radi Xiaomi. MIUI je sad za sad ali realno najbolji obojani sistem na trzistu android telefona. U opste da znate da kineski telefoni su u rangu telefona velikih brendova i to lagano rame uz rame. Ako pogledate cijenu cak dobijate i vise.

Da se vratim Meizu. Citao sam da je Flyme nestabilan da ima problema, bla, bla, bla... ali na kraju nista od toga nije bilo. Cak mi se sistem vise dopao nego MiUI u kojeg sam vise bio zadovoljan. Telefon je prebrz, nema nikakvog laga, sve radi fantasticno. Zbog Flyme 5 nove verije koja je u beta fazi dobijate update svake nedelje. A ako hocete stabilnu verziju mada iskreno ne vidim nikakav problem u beti, onda instalirajte Flyme 4,5.

Sto se tice telefona, prvo sta budete primjetili jeste njegovu sjajnu "upakovanost" u 5,5 inca ekrana. Telefon je tako dobro upakovan da je uglavnom po dimenzijama vecine danasnih telefona sa 5 inca displayom.

Osjecaj kada drzite telefon u ruci je fenomenalan. Necete vjerovati jer telefon izgleda na slikama predebelo ali on je zaista tanak. Vema dobro lezi u ruci. Iznosi oko 180gr, ima metalno kuciste i SUPER AMOLED ekran koji je bas prelijep. Sunce vam nece mnogo smetati prilikom rada na ovom telefonu. Telefon je bogat opcijama, pa imate mogucnost aktiviranja Duble tap opcije, pokucate prstom u ekran telefona i on se otkljuca.

Za kameru necu mnogo pricati. Postavicu Vam u pocetku stare slike sa verzije 4,5 softvera. Kamera ima 21mpx, sezor IMX220, dual blic i laserski autofokus.

Brzo punjenje je nesto fantasticno kod ovog telefona. Nisam ni sam znao da je toliko dobro. Samo Vam je potreban 1h da dopunite ovaj telefon.

Skener prsta je jos jedna dobra strana ovog telefona. Mnogo je brz cak brzi od S6. Mozete memorisati vise otisaka prstiju u telefonu i tako koristiti za zakljucivanje telefona, aplikacija, placanje preko interneta itd...

Evo par slika: (smanjiao sam rezoluciju slika da bi bile sto lakse za otvaranje)
Spoiler za Slike:





















Poslednja ispravka: Aibo (2.11.2015 u 14:41) Razlog: Slike u spoiler
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke