Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2009, 18:06   #10
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Nova konfiguracija - potrebna pomoc

Ej. evo ja da se javim. PA da napisem dosadasnje utiske cisto ako se neko bude odlucivao za slicne komponente kao ja.

Sem onog gore navedenog uzeo sam i CoolerMaster kuler za procesor.
Hyper TX-2.
Kuciste je ThermalTake Wing RS (sa 2 fan-a).
A napajanje Chieftec od 700W(nisu imali 650).

Sve ok radi. Za sada jedino sto sam testirao su HD filmovi, koji zaista super rade u kombinaciji za LCD TV-om, onda sam pokrenuo igricu Left 4 Dead, sve u fullu i radi super.

E sada neke male primedbe
Najvise u celom kucistu se cuje graficka karta. I to na 40% brzine rada njenih ventilatora).
Uz nju dolazi softver pomocu kojeg je moguce podesavati brzinu ventilatora ili to prepustiti automatski da se podesava. Posle sat vremena igranja Left 4 Dead temperatura je bila oko 52-53°C a evo sada (idle) je 46°C.
Da je cooler od procesa u pitanju lako bi se to dalo zameniti...a ovako je vec problem. Naravno ovo sto sam rekao da je bucno odnosi se na moje poredjenje sa predhodnim kompom koji se zaista jedva cuo. Tako da to moze biti individualno.
Kuciste je malo. I opet je graficka u pitanju, koja je ogromna(nije ovo primedba, vec samo preporuka da ako ovako neshto planirate uzmete vece kuciste ).
Hteo sam jos jedan hard da ubacim, posto je ceo komp bio sklopljen). Morao sam da izvadim RAM memoriju i jos 2-3 kabla iz maticne da bih uspeo da ga stavim(i to ne na mesto koje je predvidjeno za hard).
Temperature, uz ova dva ventilatora na kucistu, su skroz ok.
Procesor u toku rada stize oko 50-60°C ali koliko sam citao to i nije tako strasno?
Jedina temperatura koja me brine je neka koja je u Everestu obelezena kao AUX a krece se od 56 - 61°C. Kopao sam po netu neki kazu da je to temperatura napajanja. Tako da ne znam sta je to.

I to su neki moji utisci.
Nije tiho kao sto je bilo ali sam u svakom slucaju prezadovoljan.
Jos ostaje zvucna karta. Razer nisam uspeo da nadjem. Cekam jos jedan njihov distributer da mi se javi, ali nema je(sem u odredjenoj radnji gde joj je cena vise nego nabudzena). A gde cu da stavim zvucnu(posto treba da ide odmah ispod gigant graficke) ne znam.... >.< Verujem da ce da stane, ali ce razmak izmedju zvucne i graficke da bude 2cm...

Anyways,
Hvala =)

Poslednja ispravka: Ivan452 (4.7.2009 u 18:16)
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke