Prikaz jedne poruke
Stara 13.11.2008, 20:18   #44
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Pa dobro to sto tebi radi i sto ga ti ne opterecujes u fullu je potpuno druga stvar. I jedno je to sto "radi" a druga je imati kvalitetno napajanje koje nije stalno blizu granice.
Veruj mi, kad sednem za računar opteretim ga junački. glavni razlog zašto sam uopšte uzeo 4jezgarni procesor a ne neki brži dvojezgarni jeste multitasking koji mi dodje kao opis posla a i života
Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
A Q6600 i OC na 2.66 kad ga pomenes mi je smesan, posto imam isti procesor za koji znam da ide 3.2ghz bez dizanja napona, tako da je to par w i 4-5C vise tako da to ne racunam i dalje je mala potrosnja.
da, q6600 može i više, ali ja niti nameravam da ga klokujem niti za tim imam potrebe. to što sam mu digao takt na 2.66GHz je bilo puko zezanje da vidim kako ide, ništa više.

to za 150evra za cpu i 50 za napajanje se slažem, samo kažem da je dovoljno i 400W od jednog od najkvalitetnijih proizvođača PSUa. naročito ako čovek neće overklokovati mašinu.

Citat:
Radovan Brčin kaže: Pregled poruke
. Ipak q6600 lagano radi, čak i blago overklokovan (na 2.66)
Izvini care,nisam mogao da se ne nasmejem.I ja sam žešći početnik ali sam podigao takt 500MHz, čisto da se malo oseti.
Taj tvoj Q6600 na 2.66 mora da leti
reč blago bi većini ljudi objasnila neke stvari. no, da ne bude zabune - mislim na to da sa napajanjem od 400W cpu, za koji ovde neki tvrde da mu treba bar 500W, radi bez problema, čak i kad se MALO klokne (malo = blago) ;D
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke