Prikaz jedne poruke
Stara 3.1.2021, 20:44   #227
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights

Zavrsio HotU. Sa Sorcerer buildom je poslednja borba stvarno zeznuta. Deekin i Aribeth sa mnom. On nosi dagger +5 apgrejdovan na acid damage, a njoj sam dao Enseric takodje apgrejdovan na acid damage kod onog drow kovaca koji je zaginuo kada je Meph razvalio ono drow naselje pobunjenika. Potrebno je dosta resurrection-a ali moguce je. Kada se pojave oni vatreni demoni najbolje je popeti se na terasu jer tamo nema stete od vatre. I Deekin i Aribeth su dobili nalog od mene da uopste ne koriste magije vec samo da raspale po Mephistophelesu acid apgrejdovanim oruzjem. Jedino od toga zaista ima neke vajde. Sorcerer je veci deo borbe (osim kada se pojave ice i fire beasts (demoni) levo smetalo i sluzi da vaskrsava Henchmene i baca acid bombe i chocking powder dok ih ima. Acid strele nisam imao ama bas ni jednu.
Sorcerer/Wizard buildovi igraju udobnije kroz celu igru ali na dva mesta im je Bioware opasno zagorcao zivot i svu tu "udobnost" sa kamatom naplatio. Borbe sa Grimgnaw & Co i Mephistophelesom su kudikamo teze sa pomenutim buildovima nego sa bilo kojim drugim. Mephistophelesa nisam proterao nego bas ubio (ako ga je uopste moguce "namrtvo" ubiti, izgleda da nije).
Nathyrra je zabagovana kao wizard pa joj je progres po toj grani efektivno limitiran a i postoji glupi bag da je ako je ne izbacim pre nego sto prodjem kroz Gatehouse nazad ka Reaperu ne mogu uopste da je izbacim iz druzine. Kada pogine Nathyrra posle vaskrsavanja usred borbe stoji kao debil pa je potreban "kratak dijalog" da se "vrati" u druzinu - totalno bzvz usred borbe ali hbg.. srecom bas retko gine (samo u borbi sa Grimgnawom i njegovom ekipom). Kao sorcerer nisam mogao da napravim golema u onoj laboratoriji (iako sam imao sve sto treba, izgleda da je bag), pa sam se protiv mithral guardiana borio samo za par zanimljivih predmeta (itema). Igra ima nesto bagova ali svakako ni jedan nije gamebreaking.
Onaj Valen je beskoristan u vecini situacija, mali Deekin je za njega pojam. Sharwyn je bila super pratilac u prvom delu igre.

Bas dobra igra. Odigrana sa debelim kasnjenjem ali bolje ikad nego nikad


Citat:
GOG verzija zaista ima problem sa nekim resursima, ali mislim da critical rebuild rešava taj problem.
GOG verzija je ponesto ocerupana verzija 1.69 pa joj je za neke module potreban criticalbuild 1.69 (srpski receno zakrpa 1.69). Moze se na tako ispecovanu igru instalirati nezvanicni patch 1.71 ali nije neophodno. Za vracanje sa 1.71 na 1.69 ponovo pokrenuti patch 1.69.

Poslednja ispravka: Laskaris (3.1.2021 u 22:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
filpan (3.1.2021)