Prikaz jedne poruke
Stara 1.7.2009, 19:22   #29
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...)

@doctor
ti si vise puta navodio cas da ucis C++ cas da ucis C ?
znas li ti sta ucis uopste ?



Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Printf je standardna komanda za ispis iz C-a. "Count <<" je ubacen u C++ i realno je superiornija varijanta. Koristi to.

Zgodno bi bilo da se napomene, mada je skoro ocigledno, da je C++ backward kompatibilan sa C-om. Tj. svaki program uradjen u C-u ce da radi i u C++. Inace, glavna prednost u C++ je mogucnost objektno orjentisanog programiranja, i to je nesto sto obicno bude teze pocetnicima da skapiraju. Eto, ja sam sa basic-a, skocio na pascal i C bez skoro ikakvih problema, ali mi je bio problem da ukapiram ceo sistem po kome C++ i java rade.


P.S.
Ja volim javu, zasto sto dosta lici na C++, a i jednostavnija je za programiranje. Ali eto, java nije zgodna za igre (mislim komplikovanije, ne "igrice"), bas zbog losih performansi (ali uopste nije losa za razme programcice, tipa JDownloader i slicno). Mada, bilo sta uradjeno na javi ce da radi na bilo kom operativnom sistemom koji ima java virtual masinu.
prvo, nije Count << nego cout <<

c out, cout i c in, cin.

kao drugo, nece svaki program napisan u c-u da se kompajlira u c++ kompajleru.

nisu ogromne razlike, ali ih ima.

naprimer, alokacija memorije je drugacija (u c++-u ide sa new i delete, ne sa malloc itd)

drugo, u c++-u je obavezno napisati prototip za strukture i funkcije, u c-u nije

ima tako jos stvari.



Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
Lako je uraditi koliziju za pong ako mislis da loptica ide samo po pravoj putanji. Razmisli malo da li bi toliko bilo lako da se uradi pod kojim ce se uglom loptica odbiti od "kvadrata" i od "zida".
nije tesko uopste.

za samo kretanje u bilo kojem pravcu koristis malo trigonometrije (sinus i kosinus) da ne bi bilo samo cetiri pravca (gore desno, gore levo, dole levo i dole desno) vec da moze da putuje loptica pod bilo kojim uglom.

kod kolizije "ugao" kretanja prvo "flipujes" a onda ako se radi o odbitku od "kvadrat" (a ne zid) dodas ili oduzmes odredjen broj stepeni u zavisnosti koliko od centra je loptica udarila.

ako umes da pretvoris stepene u radijane i imas osnovno znanje trigonometrije nije neki problem.


-EDIT-
dok sam pisao Patton me pretece
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke