Prikaz jedne poruke
Stara 1.12.2007, 1:04   #2
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Savet za jednu RPG igru

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Razmišljao sam da napravim jednu malo komplikovaniju igru "Lost World Zeta - Rescuing The Lost Planet". Već sam smislio priču za osam delova, ali krenimo sa prvim ... daklem, razmišljam, pošto je u pitanju RPG igra, da li da je radim 2D (moj engine [n2D Engine]) ili 3D (DirectX). Pošto ja ne znam ništa o ničemu u D3D-u mnogo bi mi bilo lakše da radim 2D (mislim na Top-Front [na foru Sims 1], ne na klasičnu Mario tehniku, ne znam kako se zove) , ali samo da vas pitam ima li šanse da je iko pogleda ako je 2D pošto nisam neki Game® pa ne znam ima li neke *USPEŠNE* RPG 2D igre. Ako ste zainteresovani, recite da vam dam priču pa da počnemo zajedno (podrazumeva se da imam 3d program za modeling i animaciju,Cinema4D a možda nabavim nešto bolje)

Koristim VB i ne znam kako idu DX i VB, brzinu tako da nemam predstavu da li uopšte da googlam tražeći tutoriale (d3d,dx za vb)
Uzor po kome ću da radim ako je 2D > Harry Potter and The Goblet of Fire za GBAdvance SP

btw Nadam se da nisam zvučao glupo
Definitivno idi na 3D. DirectX od verzije 8.1 pa na vise zvanicno ne podrzava DirectDraw tj. klasicni 2D. Napraviti 2D grafiku u Direct3D nije nikakav problem mada raditi danas nesto u 2D-u licno mislim da je suludo.

To sto koristis VB i DX i nema neke preterane veze jer u tom slucaju radis sa Managed DirectX-om tacnije MDX tj. tvoj kod se izvrsava u okviru .NET frameworka. Mada mnogo boji izbor su C++ odnosno C++/CLI (za MDX) ili C# - ovo je isto moje licno misljenje posto ne volim VB. Sto se tice performansi managed code bilo da je C++, C# ili VB je nesto sporije izvrsava zbog dodatnih slojeva apstrakcije ali je zato mnogo komforniji za rad a u 99% slucajeva performanse tvoje igre nece zavisiti od .NET-a nego od DX-a tako da tu nemaj brige.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke