Prikaz jedne poruke
Stara 6.9.2021, 12:32   #119
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

^

Naravno, ko ucestvuje u piramidalnoj prevari sam rizikuje i tu nema mesta za zaljenje. E sad, visoke cene odgovaraju proizvodjacima, zato su oni jako inertni i ne rade skoro nista da bi povecali ponudu. Sa povecanom proizvodnjom raste ponuda pa samim tim pada i cena a troskovi proizvodjaca rastu. Za proizvodjace je trenutno stanje zapravo idealno i ne treba ocekivati dramaticne promene u smislu povecanja proizvodnje. Mozemo samo da se nadamo da ce kripto mehur da pukne. A on ce da pukne kada prestane upumpavanje novca u finansijske sisteme sirom sveta. A taj novac se upumpava iz ekonomskih ali i iz geopolitickih razloga. Sustina je da novca ima mnogo vise nego materijalnih dobara koja se mogu kupiti za taj novac pa cena tim dobrima vrtoglavo skace. Proizvodjaci hardvera nemaju pojma koliko ce poplava jeftine love pa samim tim i majning ludilo trajati. Sta da rade sa povecanim proizvodnim kapacitetima kada padne traznja? Imam i za njih razumevanja (donekle).



Citat:
Da li bi, da imaš referentnu 5700XT, staru gotovo dve godine, koja se greje kao luda dao za novu, solidnu 6800 uz doplatu od 50.000 na 12 rata??
5700XT zapravo ima nesto nizi TDP od 6800... 5700XT se verovatno grejala vise zbog ne bas najbolje resenog sistema hladjenja i vec poznate lose konfiguracije hladnjaka kod tebe u kucistu. Ja licno ne bih menjao, menjati graficke kartice i maticne ploce/procesore generaciju za generacijom je sport koji se bas nikako ne isplati.

Poslednja ispravka: Laskaris (6.9.2021 u 12:44)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Lex987 (6.9.2021)