tema: Avioni
Prikaz jedne poruke
Stara 6.6.2012, 23:02   #2805
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Pa prvo pitanje šta će kancelarija NATO kod nas? Mi nismo deo NATO pa nam i ne trebaju. Lepo im kažemo pa, pa, po odluci skupštine mi sa vama imamo neke nedefinisane odnose a sigurno je da ne idemo u NATO pa da ne pravite bezveze troškove ajde da se izljubimo i da vas lepo otpratimo na aerodrom. Ili u prevodu moraćemo da odlučimo da postanemo ozbiljna država.

Sada, kada govorimo o nabavci aviona i tome šta nama treba i odgovara. Lično, ja sam za to da se uzmu i polovni avioni Mig 29. Pogotovu ako se odradi posao modernizacije dotičnih za normalne pare. A ne kao što smo platili boga oca za remont onih naših Migova, jer je nekom pametnom geniju palo na pamet da menja sva pravila posla da bi neko maznuo pare preko SDPRa. Mislim, gde je to moglo da se odradi remont dotičnih osim u fabrici Mig jer ona jedina ima licencu da remontuje avione i ako se ne radi remont kod njih nema šanse da se nabave rezervni delovi neophodni za taj posao jer nijedna ruska firma, a one jedine rade te delove neće vam prodati ništa? Aman zaman, Peru je kupovao polovne Mig 29 avione a da nije kontaktirao ruse pa je bilo mnogo posla da bi se odobrovoljili rusi da kasnije isporuče delove.

Ista priča je i sa time da Rusi traže keširanje. Glupost. Sa vijetnamom je rađen posao da su isporučeni Su 27 avioni a oni plaćali i sa pilićima. Kompezacija mnogo lakše može da se odradi sa njima. Isto tako, lično, išao bi ne samo na dogovor oko nabavke polovnih i njihovog remonta već i na dogovor oko kupovine novih Mig 35 i nabavke elektronike da bi se oni koji su nabvljeni digli na taj standard. A vreme za to je idealno, pogotovu ako se vidi u kom stanju je danas Mig. Ima jedino sigurne nabavke za rusko RV i to nekih 30ak komada, ako se i nabave. Ovime bi dotični avion dobio jedan bust, jer bi imao referencu da je prodat nekome i da je taj neko zadovoljan. I to bi lako moglo da se odradi. Čak i da se odradi posao oko obezbeđenja svih dozvola za remont i modernizaciju kasnije kod nas. Ovakva pričá je za mene prva lopta, nabavka odličnog aviona koji možé mnogo toga, dakle, lovac bombarder koji ne zaostaje za nekim zapadnim kontrapodima danas koji koštaju mnogo više. Mana je da nabavljamo jedno 2 puta manje aviona nego da kupujemo recimo JF 17, ali opet nabavka jedno 2 puta više aviona nego da kupujemo Tajfun i Rafal. Mislim da bi lako mogli za 1.5 milijardi koja se pominje da nabavimo bar 24-28 novih Mig 35 aviona uz promptnu isporuku jedno 12-14 polovnih remontovanih komada. Time bi došli na jedno 36-42 Mig 29 aviona što nije loše, ali mnogo bolje u odnosu na 16 Tajfuna.

Druga lopta je da se napravi dogovor što sa Kinezima što sa rusima oko sklapanja JF 17 kod nas i proizvodnja delova za nas. Tu dobijamo tehnološki napredak i imamo proizvodnju nekih delova kod nas, osiguran remont aviona, osigurano unapređenje kasnije itd. Mana je da ne dobijamo vrhunski lovac, pre dobijamo nešto što je lovac bombarder sa sekundarnom lovačkom ulogom. Mislim da ne bi mnogo pogrešio ako bi ga okarakterisao kao idealnu zamenu za Orao i Mig 21 zajedno, nije nivo Tajfuuna, ali daleko od toga da je neupotrebljiv. Tu već govorimo o ciframa tipa 70ak aviona, što je dosta dobro, za cifre tipa 1.5 milijardi.

Dakle, nije idealno u oba slučaja, nešto plaćamo da bi nešto dobili i to je pitanje šta nama odgovara više, i to je otvoreno za diskusiju (dakle, prioritet podrška uz ograničene lovačke mogućnosti ili lovac kao prioritet sa smanjenim ukupnim kapacitetima podrške). Iskreno rečeno, zapadni avioni su preskupi za ono što nude. Idealno, da kupimo Mig 35 i da obezbedimo sklapanje i proizvodnju JF 17. Imaju iste motore, elektronika može biti sota unificirana prema potrebi, Mig je odličan lovac za prevlast u vazduhu, JF zamenjuje Orla u ulozi lovca bombardera sa mnogo većim lovačkim mogućnostima. Ali za to nema para, bar za sada.

I da, ja sam za to da se kaže koliko para dajemo pa da vidimo šta dobijamo za te pare, a ne da se licitira da nama treba 12-16 aviona a da pare nisu bitne. Najbitnije je odnos plaćeno dobijeno, a za to treba znati o kojim parama mi ovde govorimo. Koliko će mo da se prostremo.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke