tema: [Tablet] Tesla L7 Quad
Prikaz jedne poruke
Stara 28.2.2016, 15:48   #2
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Tesla L7 Quad

Prednjom stranom dominira IPS ekran od pomenutih 7". Sa strana su ivice od nekih 10-ak milimetara. Ekran je rezolucije 1024x600 sa pozadinskim osvetljenjem i gustinom tačaka od nekih 170ppi. Na prikaz nemam neke zamerke, boje su ok, ugao vidljivosti takođe ok, pod sunčevim svetlom bi moglo i bolje. Ali imam zamerke na staklo ekrana. Nakon 40-ak dana je propisno izgrebano od upotrebe što je veliki minus. Nedostatak Gorile ili nečeg sličnog je bolno evidentan.





Za pogon je iskorišćen Intelov Baytrail Z3735G motor sa 4 cilindra zapremine 1,83Ghz. Dakle četvorojezgarni procesor iz Atom porodice Intelovih procesora, takozvani System-On-Chip (SoC). U pitanju je entry-level CPU koji će uz Intel HD Graphic grafički procesor ipak biti u stanju da pokrene mnogo što-šta. CPU na raspolaganju ima 1gb RAM-a i 8gb memorije za skladištenje koja može da se proširi do 32gb preko microSD kartice. L7 dolazi sa Androidom 4.4.4 koji je provereno dobar i optimizovan za nisku potrošnju rama. Iz nekog razloga Antutu nije hteo da odradi posao do kraja i to iz nekoliko pokušaja, tako da sam ostao uskraćen za test i podatke o tabletu koje bi on izbacio. Ono što je bitno je da veći broj igara radi besprekorno. Top naslovi verovatno ne, ali njih nisam ni probao. Na mreži se ljudi žale da se tablet greje s obzirom da je CPU malo "nasviran" jer u osnovi on radi na 1,33gHz. Tačno je da se malo više greje kada se potera neka igra ili kada se duže gledaju video klipovi, ali greju se svi. Do sada mi ni jednom nije zapucao od pregrevanja. Na kraju, treba biti umeren u svemu.



Pomenuo sam da uz tablet dolazi i OTG kabl. USB memoriju je prepoznao odmah i pokrenuo sam bez problema sve što je tablet video. Nije video HD video klipove. MP4 je video ali to je i format u kome tablet snima video zapise. Pored pomenute USB memorije, moguće je povezati i druge periferne uređaje poput miša, tastature, kamere i sl. Kabl koji dolazi uz tablet je nekih 5-6 centimetara.



Kada smo kod kamere, zadnja kamera od 2mpx generalno služi svrsi. U uslovima slabijeg osvetljenja zbog nedostatka blica slike su krajnje loše s izraženim šumom. Prednja kamera je VGA dovoljna za Skype i ništa više. Zadnja kamera snima video u 720p i u MP4 formatu. Generalno, loše odrađeno oko kamera.

I na kraju, baterija. Ovde je ugrađena baterija od 3500mAh što Tesli daje nekih ~5 sati jačeg maltretiranja (video igre, you tube, video klipovi...). S obzirom da se tablet ne može otvarati bez servisa to znači i da se baterija eventualno može zameniti samo u servisu. Opet, na mreži čitam da oni koji su ranije kupili ovog Teslu imaju problem sa opadanjem kapaciteta baterije, što može da bude problem. Za sada L7 Quad radi perfektno. Klasičnog dizajna, kompaktne izrade, solidnog hardvera, ovaj Tesla će zadovoljiti mnoge ukuse. Osetno jači i bolji od prethodnika L7 sa većom autonomijom za svoju cenu je solidna priča. Da ima neku zaštitu preko ekrana i da ima bolje kamere bio bi pun pogodak.

Poslednja ispravka: Partybreaker (6.3.2016 u 17:04)
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke