Prikaz jedne poruke
Stara 24.4.2020, 2:20   #732
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.321
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Mene realno brine Xiaomijev pokušaj da prodaje "flagship" (sa ili bez navodnika) telefone po flagship cenama.

Ne možeš da gradiš takvu reputaciju godinama i onda uradiš 180 u nadi da će svi ti - nazovimo ih tom rečju - fanovi potrčati da kupe Xiaomi uređaj od 1000e a pritom konkurencija za te pare zaista nudi više. Čak i da sustignu konkurenciju sa softverom i kvalitetom hardvera jednostavno nemaju taj imidž.

I sam koristim Xiaomi evo koliko već dugo i već neko vreme imam Mi 9 SE - u pitanju je uređaj koji sad košta nekih 250e i jedino što mu u mojim očima nedostaje je IP67 ali sam spreman da živim s tim jer nije koštao 500+ eura. Ima sve ostalo što je teoretski moguće napraviti za 250e. I prezadovoljan sam. Ali nikada ne bih kupio njihov flagship.

Ono što je bilo sjajno u vezi Xiaomija je da su imali telefon za svakoga: kompaktan mid-ranger za mene, Mi 9T za mog burazera kome treba dobra baterija i veliki ekran, RN8 za drugara koji želi dobro zaokružen telefon za ~200e, Poco za ljude koji žele brzinu, pa puste i poneki high-end proizvod tu i tamo itd...
Trebalo je da nastave da nam donose flagship feature u mid-range a ne da menjaju taktiku. Obiće im se o glavu svakako...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
LoneWolf (24.4.2020)