tema: Spintires™
Prikaz jedne poruke
Stara 17.2.2021, 9:39   #251
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Spintires™

Moje iskustvo sa kamionima je slicno, s tim sto bih istakao da je ubedljivo najjaci kamion DAN 96320 (tj bar mi se on najbolje/najbrze pokazao), to je jedini kamion koji zaista vuce kao nenormalan cak i pretovaren, recimo cargo sa 5-6 slotova kroz mocvaru ili duboko blato ili uzbrdo.
Po laksem blatu cak moze i da salta brzine u automatskom rezimu, a u High brzini se vrlo retko ugasi, vise ce da proslajfava i da se ukopa, nego da se ugasi za razliku od drugih.
Probaj njega maximalno nadogradjenog i sa najvecim gumama MSH III (jer one su najbolje) pa ces videti.
Pacific P12/P16 nemaju snage ni sami sebe da uzvuku uz brdu, a kamoli sa teretom...tipa recimo, zaletis ga na ravnom, ubacis u High brzinu i cim dodje malo brdo, motor se ugusi.
To se retko retko desava sa DAN 96320 i sa onim vojnim Azov 5319, on je isto rame uz rame sa DAN za extremne uslove.
Mana DAN-a i Azov-a su velik i spor ugao skretanja, ali zato imaju jak motor i dobro ubrzanje kroz blato cak i natovareni, za razliku od drugih kamiona koji su "jaci na papiru".
Za slepanje je odlican onaj zglobni Catepillar sa gumama od 79" ako se ne varam, ali on ne moze da vuce teret, ali je za slepanje dusu dao jer nemoguce je da zapadne zbog tih guma...njega sam najvise koristio na mapi Imandra da prevucem ostale teretnjake preko sredisnjeg dela mape gde je puknuti led i jedino on tu ne zapadne.
Mada moram napomenuti da ja koristim ovaj mod za Realism, pa su tu mozda i dodate neke gume koje ne postoje u obicnoj igri.
https://snowrunner.mod.io/realism-overhaul-v2


E da, i onaj dugacki Western Star 6900 isto ima brutalno jak motor, kao DAN, ali je sklon prevrtanju cak i na najmanji kamencic ili ako je levi/desni nagib, ali ako je mapa relativno ravna bez prevelikih nagiba, on je odlican da se na brzinu prevuce 8 slotova robe, na njega stane 4 slota i jos kupis prikolicu od 4 slota i vozi misko...obavezno naravno da ga se maximalno nadogradi za najvece gume, amortizere i pogon na svih 8 tockova, jer je bez toga neupotrebljiv cak i prazan.

Poslednja ispravka: bojanh (17.2.2021 u 9:47)
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke