tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 16.9.2014, 18:09   #61
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 9

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
meni je iskreno drago sto je Microsoft resio da se otarasi aera, nepotrebnih senki, providnosti, efekata za ovo i ono. Sve je to u sustini sminka koja malo do nimalo koristi. Ono sto zaista valja od Sedmice je i ostalo - taskbar. Start meni je tu sto je bitno (valjda ce biti moguce izbaciti ove plocice) mada i da nije classic shell ga vraca bez problema a verovatno ce moci i da zameni ovaj ako ne bude bilo moguce menjati ga u vecoj meri. Nije toliko dizajn wina 8 (i 9) problem vec najvise glup izbor boja. Kada bi preuzeli paletu boja iz win XP (luna tema) to bi sve izgledalo mnogo prijatnije oku.
8.1 jedino što nema u odnosu na 7 (što se efekata tiče) je senka oko prozora i providnost prozora (koju možeš isključiti u 7). Taskbar je u 8.1 takođe bespotrebno providan samo što tu providnost ne možeš isključiti bez pomoći ClassicShella. Ostali efekti i animacije su i dalje tu samo izgledaju manje šareno. Druga stvar, crna slova na crnoj naslovnoj traci na 7 su dosta čitljivija od tamnosivih slova na crnoj naslovnoj traci u 8.1. Što se tiče Lune, samo Silver varijanta valja, ostale bodu oči.
Meni su oku najprijatnije Classic i Aero teme i meni se čini da će Microsoft morati da vrati i jednu i drugu kao i da omogući korišćenje Classic teme sa uključenom 2D akceleracijom (koja je u 7 rezervisana samo za Aero teme koliko sam primjetio).

Nego, više me interesuje da li će 9 imati opciju trajnog isključivanja MS naloga i MS account related servisa.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke