Prikaz jedne poruke
Stara 1.7.2021, 16:42   #1171
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Epic Game Store

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Meni i dalje iz ovog teksta nije jasno zašto Valve uzima 30% osim na ekstra profit na uštrb developera. To što Sony uzima i još više nije odbrana za Valve. Sony u svakom slučaju i treba da uzima više jer imaju gubitke po svakoj prodatoj konzoli pa moraju to da nadomeste preko prodaje igara. Ovaj tekst samo dokazuje da i Sony kao i Valve koristi dominantnu poziciju na tržištu i uzima i previše od developera.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
To sto Sony i Microsoft prodaju konzole sa gubitkom nije problem ni developera ni igraca. Sony takodje naplacuje online igranje, promjenu korisnickog imena, pristup dev kitu, uzima % od prodaje fizickih kopija, naplacuje developerima cross play i jos mnogo toga. A sta nudi? Arhaicni backend gdje develoepri trebaju sedmicama da uce kako se koristi, daju 0 informacija o prodaji developerima real time, i ono sto dadnu developeri dobiju u excell fajlu po kojem trebaju danima da kopaju da vide nesto korisno, odgovore na email developer-a jednom u mjesec dana ako i tada, brane developerima da daju igre na popustu (samo oni developeri koje Sony pozove na rasprodaju mogu staviti igru na popust), naplacuju developerima promociju igara na pocetnoj strani, discoverability im je 0 (pobogu search im nema ni filtere)... i to vrijedi 30% i sve ostalo sto naplacuju?

Poenta citave price jeste da od kao je Sweeney krenuo da pljuje po Steam-u, apple-u i Google-u svi su krenuli da pljuju po njima dok sada za iste probleme mozda cak i gore svi cute. Sweeney je cak branio konzole na sudu. i to je ono sto meni ide na zivce, dvostruki standardi.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke