tema: Koji quad?
Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2009, 19:49   #14
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Koji quad?

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
http://www.guru3d.com/article/amd-ph...review-test/18
Inače u igrama su Phenomi II majka, za ozbiljan rad naravno kupuješ i7
Ja mislim da si ti peti koji je linkovao taj test, dok se niko nije setio da napomene to da Core i7 920 radi na 2.66 Ghz, dok Phenom II 955 radi na celih 533 Mhz vishe, i s obzirom na to da igre ne koriste drastichno veci memorijski protok kod i7, logichno je da je jedini pravi faktor poredjenja Core i7 965 vs Phenom II 955, koji rade na istom taktu, a tu ga bogami i7 shije uzduzh i popreko, bile u pitanju igre ili programi, dok na najvecim rezolucijama vidimo GPU kao faktor kochenja, pa svi imaju iste rezultate.

E sad, poshto ti necesh klokovati, verovatno jeste bolji izbor Phenom II 955, ali se postavlja pitanje da li taj (vishestruko skuplji) Core i7 940 na default taktu daje vishe rezultate od PII 955? Verovatno da, s tim shto ja i dalje mislim da dobijash ubedljivo najjachu kombinaciju ako lepo nataknesh Core i7 920 i recimo Titan Fenrir ili CM V8 i poterash to na 3.6 Ghz, i uz to prodjesh duplo jeftinije i dosta brzhe nego sa i7 940, ne treba da se plashish overkloka.

Dakle takt za takt je i7 majka kako god okrenesh, a mislim da ce se i novi (tj. buduci) patrijarh slozhiti sa mnom da neklokovanje Core i7 procesora kome je namena gaming spada u smrtne grehe
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Milolos (11.6.2009)