Prikaz jedne poruke
Stara 30.1.2009, 22:37   #313
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Osetio bi da si imao instaliranu NoScript ekstenziju. Dodatna funkcionalnost koju obezbedjuju javascript i flash je potrebna samo na nekoliko strana koje stalno posecujes. Na svim ostalim sajtovima to samo usporava i mrezni protok, i procesor, narocito flash. NoScript ti omogucuje da dozvolis izvrsavanje skripti samo na odredjenim sajtovima. Dobijas vecu brzinu (ne bas mnogo) rasterecen procesor, i mnogo, mnogo vecu bezbednost.
Ali Opera već ima ugrađenu podršku za gašenje JavaScript-a, Flash-a, animiranih gif-ova, zvukova itd. i to na nivou pojedinačnog sajta. Nikakvu prednost FF u tom pogledu nema.
Ono što ja mislim da je najveća prednost Opere kada su dial-up korisnici u pitanju je opcija No Images/Cached Images/Show Images koja funkcioniše fenomenalno i strašno ubrzava surfovanje u slučaju da tražite samo informacije i ne zanima vas šareniš na sajtu, a i kad vas zanima, učitate slike jednom i onda stavite na Cached Images i onda ih vuče samo iz keša, dok ih u jednom trenutku ne izbaci. Addon za FF koji nudi sličnu funkcionalnost, ImgLikeOpera , ni izbliza nije funkcionisao dobro kao na Operi, makar kad sam ga zadnji put probao.

Poslednja ispravka: bvitnik (30.1.2009 u 22:44)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke