Prikaz jedne poruke
Stara 12.11.2008, 16:16   #30
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Koliko ja znam Q6600 se jos uvek proizvodi ali ce uskoro prestati, ali sto te to brine, njega ima dovoljno na zalihama kod dobavljaca, nece ga oni jos povlaciti sa trzista. Q8200 nije adekvatna zamena osim ako bas planiras sve na defaultu sto je na duze vreme glupo jer je nedovoljno za jace graficke, Q9300 mozda mada zavisi po kojoj ga ceni nadjes, ali slobodno probrljaj naci ces Q6600 na brdo mesta po prodavnicama, on je zbog svog mnozioca 9 i malog fsb-a ideal za OC...(pre ili kasnije)
A za kuciste i napajanje cemo odluciti u zavisnosti koju graficku budes uzimao, mada s obzirom na sve ja bih ti preporucio da to bude barem 600w, recimo OCZ MOD Xtreem 600w koji je oko~82e, Ili ako nadjes negde Corsair TX 650w za~85e. A kuciste ces isto odluciti vec u zavisnosti od konacne konfe, Imas CMaster 590 za oko 50e, pa CM 690 za ~70e to su dobre kupovine. Pa vec ces iskombinovati...
Chieftec ako i budes uzimao uzmi samo TURBO seriju, odnosno ono koje u oznaci ima samo 14C ,a ne CS-to je super serija
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke