Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2020, 15:58   #9
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Da ne bih otvarao novu temu... Da li je neko imao iskustva sa AOC Q27G2U/BK monitorom? 27"/1440p/144Hz (VA panel) za nekih 40k deluje kao ok ponuda (makar za nase raspalo trziste)? I da li bi FreeSync radio sa nvidia karticama?
Evo ti dve najbolje recenzije tog modela, pa je zgodno da pogledaš:

Hardware Unboxed, PC Monitors..

U suštini solidan je, ali postoji problem sa nešto sporijom tranzicijom piksela od tamnih ka svetlim nijansama (dark level smearing), što je tipično za sve monitore sa VA panelom (osim novog Samsung G7 modela, ali on ima neke druge probleme, pre svega flickering). Ovo ti može smetati, a možda i neće.. sve zavisi od osobe do osobe. Freesync radi sa nvidia karticama, ali trebaš biti svestan da se ljudi često žale na "treperenje" (flickering) u takvim uslovima, kada su VA paneli u pitanju.. što se ne dešava sa IPS modelima; nije zagarantovano da ćeš i ti to iskusiti, ali nikad se ne zna. Kontrast će ovde pokidati (3000:1), pa ako igraš u mraku imaćeš super sliku..

Od IPS modela imaš LG 27GL850-B i BENQ EX2780Q (koštaju oko 60000). LG važi za top model, ali se ja baš i ne slažem, jer sam ga imao na nekih nedelju dana i nisam bio zadovoljan. On ima solidnu sliku i vrhunski odziv (ovo mu je glavni atribut), ali veoma loš kontrast (750:1) i izražen ips glow, tako da je loš izbor ako voliš da igraš u mraku, kao što je slučaj sa mnom, jer će ti crne boje više izgledati kao sive; ako igraš u svetloj sobi, to u dobroj meri eliminiše taj problem. BenQ ima bolji kontrast (oko 1200:1) i nivo crne, ali je malo sporiji. Bez obzira na to, za moje potrebe je bolji i uzeću ga čim nabavim novu karticu.

Poslednja ispravka: nameless1 (19.9.2020 u 16:12)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke