Prikaz jedne poruke
Stara 14.4.2007, 7:33   #77
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Izabrao sam sada UVW map modifikator za akumulator i čekirao mu box. Zatim sam kliknuo dole na fit (to vam je da ga automatski postavi do krajnjih granica verteksa). Dakle UVW map modifikator je postavio neku virtuelnu kocku oko objekta (to vam je ona narandžasta kocka), koja mu govori da sa svih strana te kocke nalepi podjednako mapu.
Uzeo sam zatim i selektovao kulu, izabrao UVW Map modifier i čekirao cylinder (zato što je moja kula najpribližnija cilindru, jel'), kliknuo na cap (to je da bi i ravne površine koje su paralelne sa patosom mogao da obloži mapom).


Evo rezultata.


Sada ću još samo pomenuti da možete gore da kliknete baš na modifikator UVW Map i kad poplavi, da u viewportu baratate sa tom UVW mapom kao sa objektima. Možete da rotirate, da scalujete, da pomerate... to ćete recimo koristiti ako želite da podesite da vam prozori budu u visini i sl.

Postoje i drugi načini, malo kompleksniji za mapiranje. Da koristite za svaku grupu poligona poseban UVW map, ili da unwrapujete (to vam je da ceo objekat kao da je od papira razložite na neku površinu, na koju posle u Photoshopu lepite teksturu)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
dark mesiah (14.4.2007), kinteC (14.4.2007)