Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2012, 16:31   #20
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
1- da li je 32" previse za televizor koji ce mi sluziti i kao monitor na udaljenosti od 1 metra.
Za TV nije malo, ali mozda je za monitor preveliko, jer sam par dana koristio moj sony32bx400 full hd i nije mi ugodno za citanje, sve ostalo ok, slova se vide, ali su citkija na monitoru

Citat:
2- da li je full hd obavezna stavka posto ce mi tv biti i monitor u slucaju 32", odnosno 26/27", ili i hd ready moze da prodje (kapiram da ista rezolucija ne daje isti efekat na monitoru i na tv-u?)
Za monitor od 32" neophodno je full hd, a ako koristis TV od 32" samo za televiziju moze da prodje i hd ready.

Citat:
3- da li moze predstavljati problem sto zelim da mi, kada koristim komp, zvuk stize sa 5.1 zvucnika koje vec imam..
Pretpostavljam da si hteo reci da zvuk stize na 5.1 zvucnike, tj ne zelis da koristis zvucnike na TV-u, kada ga koristis kao monitor. Ako je to, nikakav problem, cak vecina to i radi, ja kad koristim taj moj Sony, komp mi je i dalje povezan sa Sony mini linijom cije zvucnike koristim.

Citat:
4- koji ulaz tv mora da ima, i da li treba da se klonim neke marke/modela, ili pre svega, specifikacije
Treba da ima za antenu, audio in, HDMI (mada sad to ima 95%)
Po meni posto je razlika u ceni od poznatih marki (Sony, Philips, samsung, lg, sharp, toshiba, panasonic...) i manje poznatih (Qadro, Vox, adler, vivax...) nije bas prevelika, treba kupovati poznate marke. Dakle ako imas philips za 40k, po meni je glupo kupovati Vox od 35k.
Mada ima ljudi koji su kupovali i manje poznate marke i zadovoljni su.

Uzmi najjeftiniji 32" full hd, da ima hdmi (ako moze vise njih, pa jednog dana na njega prikacis konzolu, komp, hd plejer...), odziv <=5ms i da je poznate marke.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djuro na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.10.2012)