Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2012, 12:46   #19
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: TV ili monitor?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Mislim da je to prevelika povrsina za gledanje sa metar razdaljine i sigurno ce ti u pocetku biti tesko da se naviknes. Meni je bilo potrebno par nedelja da se naviknem na prelazak sa Samsung 940nw (19") na Dell U2311H (23") pa sam zato siguran da ni tebi ne bi prijao prelazak sa 17" na 32". Moguce je da se vecina ljudi na forumu nece sloziti sa ovim sto sam napisao ali moje licno misljenje je da nije potrebno kupovati monitore vece od 24" pa na osnovu toga ti savetujem da ustedis pare i uzmes Dell U2312hm za 18099din.
kapiram to, ali kada se odaljim da gledam tv ili film, razdaljina je oko 3 metra, o tome se i radi... zelim da nesto bude i dovoljno veliko za tv a ne preveliko za monitor. bilo bi lepo otici malko dalje (vise) od zlatne sredine koja nisam siguran sta je.

ali neko mi vec napisan da je mozda bolje da se klonim velicina 26/27" u smislu samog kvaliteta tv-a, ali nisam siguran da li i kakve veze to moze ima...

btw ima odlican sajt koji mi daje solidnu sliku o razliku u velicinama ( http://www.displaywars.com/17-inch-4x3-vs-27-inch-16x9 ), ali i dalje tesko prelamam.. plus, tu su i ova preostala 3 pitanja iznad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke