Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2021, 16:51   #24
LORD MJ
Član
 
Član od: 22.5.2012.
Poruke: 34
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Novi monitor do 25000 din za igranje

@weedman984:
Ja sam procitao burazov post od prve do poslednje reci. Takodje, sam svaki post u ovoj temi uzeo u obzir. Nisam ja ovde nikoga prozivao pa necu ni tebe.

Uff, dakle, izgleda da moja logika bas i ne funkicionise dobro. Pa hajde da je ukratko objasnim.

Monitor se kupuje prema mogucnostima racunara. Tu igraju ulogu CPU, GPU, RAM, ali hajde da pojednostavim stvar i kazem da je graficka glavna stvar.

Dakle, je znam da moja graficka u vecini igara koje trenutno igram moze da isporuci 60 FPS u 1080p. U neki igrama to jedva radi, jednostavno je pregazilo vreme.

Dakle logicno je uzeti monitor koji nativno podraza rezoluciju u refresh rate koji graficka moze da isporuci. U mom slucaju to je Dell U2419H.

E sad, sto se tice tog AOC modela, ili bilo kojeg drugog monitora na 144 Hz. Ja sam jedan od onih ljudi koji odmah vidi razlike u frameratu. U prevodu, ako igra radi 57 FPS, ja cu to videti kao seckanje. Iz tog razloga, ja moram da imam glatkih 60 FPS STALNO da bih uzivao u igrama. Nekada cu da zaobidjem to pravilo, ali to je retkost.

Dakle, s obzirom da ne mogu da racunam na G Sync da mi pomogne (jer su tek ti monitori van budzeta), igre koje ja sada igram i klize glatko na mom starom monitoru od 60 Hz bi seckale na 144 Hz. Nikada nisam video 144 Hz monitor uzivo, ali moja logika mi govori da bi 60 FPS na 144 Hz izgledalo jako lose. Mozda i gresim, ne znam.

Dakle, ja sam veoma zadovoljan sa 60 Hz trenutno. Mozda bih bio zadovljniji i sa 144 Hz, to ne znam. Ono sto znam je da je kupovina takvog monitora za mene RIZIK, jer ne znam kako bi igre koje mogu da teram 60 FPS maksmimalno (a nekada cak ni toliko) izgledale. Mozda ne bih imao nikakvih problema, mozda bi moje iskustvo bilo jako lose. Ne zelim da se kockam sa tim, kada znam da je sigurna opcija da uzmem monitor od 60 Hz i znam da cu sa tih 60 Hz biti zadovoljan. Kada dodje nove masina onda mogu razmisljat od 144 Hz, 1440p, G Sync i drugim novotarijama.

Mislim da sam uspeo da objasnim svoju logiku. Mozda stvarno nesto u njoj ne valja, pa mi molim vas to i objasnite. Monitor jos uvek nisam porucio.
LORD MJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke