tema: Windows 8
Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2011, 14:43   #20
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Vreme tablet računara? Pa, to vreme sigurno još nije stiglo Ne znam za druge, ja samo znam da još nisam video uživo (osim u prodavnicama) ni jedan tablet (ni ovde, ni u inostranstvu)

Znači, samo sam mislio na činjenicu da riboni zauzimaju suviše mesta "po visini" na širokim ekranima.
Ček. A koliko je iPad-ova Apple do sad prodao? To što ti nisi video ne znači apsolutno ništa.

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Da ne spominjemo i to da su miš i tastatura i dalje daleko funkcionalniji od touchscreen-a.
Sve je to tačno ali nećeš koristiti miš i tastaturu na tablet računaru. U tome je cela poenta. Windows 7 je neupotrebljiv na tablet-u.

Pročitajte review-ove tablet računara sa Win7 koji su izbačeni na tržište. Nijedan se nije proslavio upravo zbog Win7.

M$ ima dva izbora. Da Win8 interfejs napravi tako da bude što prilagođeniji touchscreen-ovima a da ne izgubi na funkcionalnosti kada se koriste miš i tastatura, što oni i rade s ribon interfejsom, ili da naprave potpuno novi sistem samo za tablet računare. Ova druga opcija zahteva dosta vremena i ulaganja a M$ je već zakasnio. Apple, Google, HP već na tržištu imaju sisteme prilagođene tablet računarima.
bvitnik je offline