Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2009, 17:17   #2
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Komp kao idealno Audio/Video reshenje

Kao prvo preporučio bih ti kućište Termaltake iz DH serije link imaš da kupiš na našem tržištu. Platformu uzmi AMD sa integrisanom HD3300 sa sideport memorijom kao što je ovaj Gigabyte link , dovoljno je kvalitetan i dugoročno je stabilno rešenje. Pošto i sam koristim VMC preporučujem ti ili 3 ili 4gb memorije, u ovom slučaju DDR3 , ne ništa preterano skupo, neki mid range tipa Kingmax ili Apacer na 1333. Što se tiče zvučne karte mislim da bi ti Creative X-fi extereme audio bila dovoljna (ako baš hoćeš vrh zvuk, juri M audio, mislim da imaš lako da nađeš u Beogradu),ali mislim da su za tu tvoju namenu profi modeli suvišni. Predlažem ti da za hlađenje procesora kupiš pasivni cooler Thermal right IFX-14 Heatsink, što se tiče napajanja i DVDRW uređaja nisi se izjasnio da li ćeš blu rey uređaj ili običan pisač, napajanje juri što tiše od nekog brand name proizvođača npr. PC power Silencer 500 EPS12V (možda idu i uz kućište, a pošto nećeš klokovati i nemaš grafičku, završiće ti i to napajanje). I na kraju procesor, mislim da je ipak AMD x3 720 minimum za jaku multimedijalnu mašinu. Što se tiče hard diska, to je stvar izbora, meni je lično minimum 320gb ili još bolje od 640gb, od Seagate ili WD, biraj verziju sa 32mb baferom, naravno Sata2.

Poslednja ispravka: vlajo (27.6.2009 u 17:25)
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlajo na korisnoj poruci:
Plagy (28.6.2009)