Prikaz jedne poruke
Stara 3.2.2021, 1:38   #397
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Kasno večernje preslušavanje... za sada samo sa slušalicama.



Loxjie D30 ima jasno više snage za sluške, pa zato i življi zvuk nego što je D10 imao. Lepo izbalansiran zvučno, lepo napravljen, ima da se bira par filtera i utiču na zvuk pomalo svaki. Nisam ga kao DAC još isprobavao, tek je danas stigao a malopre sam ga raspakovao. Za sada deluje da je odličan odnos cena/kvalitet baš kao i D10.

Khadas Tone 2 Pro je tu već par dana. Sa sluškama zvuči čisto, lepo izbalansirano... ali nema jednaku masu u basu kao npr. Loxjie. Kad se pređe na balansirani izlaz dobije se i na živosti zvuka i na detaljima. On bude malo detaljniji, D30 malo mekši a puniji i to je to. Tek kad Tone 2 zakačim na linearno napajanje, prešiša D30 sa više čistine i rezolucije (ali svejedno ostaje nešto malo tanji u basu). Loxjie se napaja direktno sa 220 pa ne može na taj način da se apgrejduje. Mada je samo to napajanje skuplje od celog D30 pa je kombinacija više za igru i test nego što je razumna.

Onda sam probao da zakačim Khadas u ulozi DAC-a na Topping L30 pojačalo... to mnogo dobar i dinamičan zvuk baci, jasno bolji nego Tone 2 sa svojim internim pojačalom, a bolje zvuči i od E30/L30 pa ovako na prvu izgleda da je Tone 2 bolji DAC nego što je pojačalo za sluške. Spojiću ih nekad sve na integrisano pojačalo da potvrdim tu stranu priče.


EDIT:

Evo zakačio jutros i na pojačalo-zvučnike. Loxjie D30 zvuči bolje, življe, udarnije od Toppinga E30 sa sve linearnim napajanjem... a bez linearnog ga pegla još jasnije. Khadas Tone 2 i kao DAC ima taj karakter utegnutijeg ali malo tanjeg basa, vrlo je detaljan ali malo zatvoren u visokim... fokusira se na sredinu, baš kao i originalni Khadas samo još detaljnije. Kada se napuca linearnim bude za moje uvo nešto bolji od Loxjie D30... bez linearnog nešto slabiji. Balansirane izlaze na pojačalu nemam, a sve i da imam, potrebni su neki Khadas adapter kablovi jer je ovo nestandardna konekcija i niko drugi nije nikad koristio RCA kao kombinovani izlaz.

Tone 2 pro - jako dobar i natrpan svim mogućim izlazima. Kome ne trebaju balansirani izlazi i neće dodavati low noise napajanje... ne isplati se realno pored D30 koji je u tam vanilla stanju bolja sprava i jeftinija. Tek sa linearnim Tone 2 postaje bolji DAC, a tek na balansiranom izlazu za sluške daje malo više od D30. Ja koji mogu da uposlim obe te varijante bih ga radije zadržao za sebe ali podigne to cenu osetno. D30 mi i dalje deluje kao best buy u ovoj priči.

Da rezimiram, Loxjie D30 ovde otkida po pitanju cena/performanse. Kao DAC je bolji od E30, kao pojačalo za sluške nije daleko od E30/L30... ne treba mu nikakvo linearno napajanje, radi odlično out of the box. Mislim da je ovo novi best buy do ~200€.

Poslednja ispravka: Aibo (3.2.2021 u 11:52)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (3.2.2021)