Prikaz jedne poruke
Stara 2.9.2017, 23:15   #26
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Forza Motorsport 6: Apex

Pošto sam od skora na Win 10, instalirah danas igru, prvi put da igram Forza naslov. Igra je lepa, upravljanje OK mada ne mogu tu stvarno da sudim jer nemam čak ni XB joypad pa sam igrao na mapiranom gamepad-u, isto kao na tastaturi, tj. bez analogne kontrole gasa ili skretanja i igrivo je tako.

Tehnička strana igre je odlična dok radi kako treba, ali nažalost ne radi uvek. Npr. sve na ultra mi ide 60fps. Prvi problem je što čak iako odaberem unlocked fps igra to ne registruje već i dalje limitira na 60. Meni lično nije problem. Druga i mnogo gora stvar je što ima neočekivane dropove i štucanja ponekad koja nemaju veze sa samim fps-om, niti dešavanjem na stazi. Recimo odvozim jedan krug sa 10 auta ispred mene i zakucanih 60 fps, da bi u drugom počelo štucanje pa čak i duže mini zamrzavanje... i to kad nemam ni auta niti bilo čega na putu... i onda se recimo opet sve stabilizuje u nekom trenutku i normalno završim trku. Na netu vidim da nisam jedini sa tim problemima i obaranje podešavanja ama baš ništa ne menja stvar. Dešava se i ljudima sa GTX 1080 i fps-om 100+. A sem estetike, ume da zasmeta i u upravljanju.

I tako, ne znam ni sam, verovatno će da padne uninstall jer mi je igra OK ali ništa posebno da bih izigravao zamorče za ovaj njihov UWP... i kad ga izmisliše.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke