Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2010, 12:36   #4
ticketoride
Član

Član od: 28.8.2010.
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Time Out-om kada gadjam lokalni sajt

Citat:
jingles kaže: Pregled poruke
Ovako u lokalu imam hostovana tri sajta, VPN konekcije, Remote desktop itd. Pre par dana sam dobio optiku od jednog operatera (neka se zove Optika 1), kada pokusavam da sa Optike 1 otvorim neki od sajtova koji su hostovani u lokalu (na javnom IP od drugog provajdera, npr Wireless 1) dobijem server Time Out. Dakle kada sam na Optika 1 linku, mogu da otvaram sve sajtove, i ostale aplikacije (radmin, mail, skype) koje rade na razno raznim portovima, sve dok ne pokusam da gadjam nesto u lokalu koji radi na javnoj IP adresi Wireless 1. Pored otvaranja svih portova u NAT-u Mikro Tika, odlucio sam se da kabl iz media konvertera direktno u laptop, podesim parametre mrezne kartice kao sto su mi rekli iz Optike 1, ista prica, sve mogu da otvaram na netu, ali ako hocu da pristupim sajtovima u lokalu (na IP adresi Wireless 1), da se povezem na VPN, da pristupim serveru Redmin-om preko javne IP adrese Wireless 1, nece. Izludjuje me. Podrska Optike 1 kaze da su sa njihove strane svi portovi otvoreni, da ne postoje nikakve restrikcije.
Molim za pomoc.
Unapred hvala.
Izvini, nije mi skroz jasna ova situacija...

- znaci ti na jednoj lokaciji (tu gde su ti hostovani sajtovi) imas 1 MikroTik i dve internet konekcije (Optika1 i Wireless1)?

ILI...

- na datoj lokaciji (gde su hostovani sajtovi) imas 1 MikroTik i 1 internet konekciju (Wireless1), a sa neke druge lokacije preko internet konekcije Optika1 pokusavas da pristupis sajtovima na prvoj lokaciji?

ILI...

- neka treca situacija?
ticketoride je offline   Odgovor sa citatom ove poruke