Prikaz jedne poruke
Stara 2.8.2009, 1:18   #13
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Talking Re: Google Chrome za linux - unstable

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ma bre x64 sistemi ozbiljno počinju da smaraju Pola dobrih stvari nema još uvek za 64bitnu platformu. Flash radi đene-đene, AIR ne postoji za 64bitnu platformu, malo malo pa neka Java aplikacija kuka za 32bitnim bibliotekama...Blagi užas...Svega mi vratiću se na 32 bita... I onako ne vidim nikakvu prednost u odnosu na 64 bita bar ne na Linuxu. Sa ovom duplom "bitnošću" samo problemi.
Ma šta mi reče
Koristim 64-bit linuks već 2 godine i TADA nekada je možda bilo potrebno da se
stvari dodaju za 64bita, neke ali SADA SVE na 64bita se uopšte ne razlikuje u odnosu na 32.
Jeste, 64bit troši više memorije i radi brže. Sve ostalo je daaavno na svom mestu što se 64-bitnog linuksa tiče (rade svi programi itd..) a ako pogeldaš 64-bitni vindovs, onda ostaje samo da se smeješ njihovim problemima sa podrškom za hardver itd..

I inače, mislim da nemaš dovoljno iskustva holodoc,
(Uzgred ŠTA je "AIR" - Nike Air? ;D - znaš da u FF 3.5 više ne treba fleš da se gleda video, ima ugrađen OGG/Theora a fleš će polako da se napušta.. )

Sa druge strane, ljudi koji imaju manje memorije (Čitaj - manje od 2GB ) mogu lepo i zadovoljno da rade na 32 bita i nema frke.
64bita je ionako za ljude sa više memorije koji ne žale za potrošnjom da bi dobili najveću brzinu u radu.
Znači, stvari su kod mene odlične na 64bita.
A 64-bitni rad je upravo na Linuksu ODLIČNO podržan i SVE radi, za razliku od vindovsa.
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke