Prikaz jedne poruke
Stara 1.2.2009, 22:28   #6
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: treba mi dedicated (ili virtual) server sa malenim lagom

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
odnosno, jedan prijatelj trazi, da bi napravio dedicated server za counter strike. e sad ja sam mu vec rekao da ce morati dati bar oko 50-ak dolara mjesecno da bi tako nesto iznamljivao, no on je uporan.

pa eto preporucite mi/mu nesto na sta bi mogao da okaci counter i da ga stalno vrti, da ljudi upadaju kad hoce, itd, itd... znam da je bolji dedicated, ali mozda ima i neka virtual opcija da je jeftinija da se moze preporuciti. u svakom slucaju svaki prijedlog je dobrodosao. najbitnije je da je lag sto manji.

ja sam mu npr. predlozio da ga vrti na svojoj masini, i jedno vrijeme je bio zagrijan za tu ideju, ali mu na kraju provajder nije htio dati staticki ip, tako da od te ljubavi nema nista...
Tvoj prijatelj moze napraviti besplatan cs 1.6 server (ako se radi o cs 1.6 citao sam ove poruke pa mislim da je 1.6)
kako napraviti besplatan server?
desni click na precicu cs na deteskopu(ili gdje ste je vec postavili) idete lijevim klikom na properties onada na find target pa na HLDS otvoris ga i namjestis opcije po zelji, ali samo treba staviti "Network" na internet(da bi drugi mogli ulaziti na taj server jer ako stavite na lan smo ce moci igrati umrezeni kompovi) kada stavite opcije po zelji startujte server i neka tvoj drug uziva u igranju. Ako njegovi drugovi ne mognu uci na server kad ga startuje neka promjeni UDP port.

Nadam se da ce vam ovo pomoci.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke