Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2007, 14:56   #7
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predlog vezan za test Grafickih kartica.

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
Citajuci zadnjih par meseci o DirectX 10 karticama, poceo sam da razmisljam o kupovini jedne u skorije vreme (cim se trziste popravi ). S obzirom da su u testovima obicno najzahtevnije igre, pored njih bi voleo da vidim kako te se te graficke kartice bore sa hi definition materijalom, konkretno mislim na filmove encodovanim H264/AVC encoderima. Realno ne bi bilo lose da se pored testiranja igara nadje i test hi-def videa. Mislim da bi za tu svrhu bio sasvim dovoljan 1080p HDrip Sin City-a, mnogi ljudi znaju o cemu pricam, jer danas realno bez dual core procesora 1080 materijal je nemoguce gledati, osim ako se ne ukljuci Hardwerska Accelleracija, pa me iz tog razloga zanima kako se ponasaju ove nove graficke kartice kada je ovo u pianju, odnosno da li mogu da podkrpe do kupovine Dual Core procesora
Probao sam sa ATI Radeon HD 2600XT (SK 08/2007 str.28) HD video u 1920x1080 (H.264). Bez pomoci doticne kartice je opterecivao procesor i do 100%. Sa karticom 30-40%. Verujem da bi to moglo da se podesi jos bolje uz odgovarajuce kodeke i da bi onda opterecenje CPU-a bilo jos manje, nazalost nisam imao mnogo vremena za eksperimentisanje. Ako razmisljate o novoj DX10 kartici obavezno kupite onu koja ima HD accelleraciju.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke