Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2006, 20:09   #20
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Pa nije Tolkin sam!

Citat:
Shang Tsung kaže:
Budalasto je smatrati da je Tolkin najbolji... Da je medju prvima, to je neosporivo medjutim, evo Robert Dzordan, sa svojim serijalom "Tocak vremena" ga je nadmasio za 2 koplja.. ko ne veruje neka procita. Trenutno ima 10 knjiga u serijalu.. od toga su prevedene prve 4 (laguna)i svaka naredna knjiga je bolja od prethodne (ziva cinjenica)., prevod je odlican.
Da skratim, sigurno znate kako tolkin u nekim deonicama ume da smara nepotrebnim stvarima i opisima.. e pa toga ovde nema, samo akcija, akcija i akcija

Sto se Terija Praceta tice, meni su njegova dela extra gotivna.. uvek se dobro nasmejem kad ga citam, knjige su komicne i pune aludiranja na neke zivotne istine...
Sa ovim se opasno ne slažem. Robert Džordan nije loš, dogurao sam do osme knjige serijala, ali porediti ga sa Tolkinom je smiješno. Prvo zbog činjenice da je od Tolkina pokrao toliko stvari, a drugo, zbog toga što je očigledno da je Tolkin tri puta bolji pisac. Poštujem viziju Roberta Džordana, ali mislim da je nije ni izbliza toliko dobro prenio kao Tolkin. Ja sam posle 6 knjige počeo da se dosađujem, ako nijesi stigao dotle, sačekaj, videjćeš. Kod Džordana se može primjetiti i more nedoslednosti, tačno se stiče utisak da je osnovu ideju mijenjao kako je pisao knjigu i kako mu je trebalo neke stvari da objasni, što se kod Tolkina ni u ludilu ne može naći.
Po mom mišljenju, najbolja epska fantastika napisana posle Tolkina je upravo pomenut serijal GRRM-a "Pjesma leda i vatre".
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke