Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2021, 21:32   #14782
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
FINCH

https://www.imdb.com/title/tt3420504/



Fin i lep filmić, dobrog tempa i radnje koja ne počiva na nepotrebnim spektakularnim scenama koje bi se mogle očekivati od premise o postapokalipsi izazvanoj solarnom bakljom, već je u pitanju daleko suptilnija studija o karakterima (uslovno) dva glavna lika.
Dodatni kvalitet dolazi i po pitanju samog robota, koji je perfektno odrađen u svakom smislu (audio-vizuelnom, tehničkom i karakternom).

U vezi filma Finch ja bih mogao da dodam da je film užasno predvidiv barem meni, na osnovu trejlera i prvih 15 minuta mogao sam da očekujem šta će se desiti na kraju i kom smeru ide sama radnja.




Love Hard (2021)



Veoma čudan film, moram da priznam kad sam video prvo trejler pomislio sam da li će neko ovaj film naći neprijatnim, uvredljivim ili nešto slično a što se tiče same priče mislim da bi u realnosti stvari bi se odigrale na veoma drugačiji način nego što vidimo ovde u filmu. Ukratko o radnji (nije veliki spoiler više opis radnje) Nina Dobrev igra devojku koja koristi aplikaciju za upoznavanje kako bi putem nje pronašla pravu osobu, kada konačno upozna putem aplikacije tu osobu i reši da ga iznenadi pred Božićne praznike ispostaviće se da je ona ketfišovana (ako postoji bolji prevod za ovu reč ja je nisam našao), ali tu nije kraj cele priče. Film na kraju može da pogleda, ako želite da pogledate romatičnu komediju sa malo drame i ako tražite nešto u što je u duhu praznika koji se polako bliže, ali opet čudno je celo iskustvo.



Ocena 6/10


Dreambilders (2020)




Dreambuilders originalni naziv Drommebyggerne je animirani film iz Danske i nije loš, ne mogu da se setim kad sam poslednji put gledao neki animirani film iz druge zemlje a da nije samo Dizni, anime i Gibli iz Japana na primer. Mislim ovaj crtać neće pomeriti neke granice ili uzdrmati pomenute studije ali na kraju crtani je ok. Mada razmišljam da je ovaj crtani radio Dizni/Pixar on bi bio još mračniji.



Ocena 6/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke