Prikaz jedne poruke
Stara 22.5.2020, 11:23   #523
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Bas mnogo su promenili kod borbe, mozda najvaznija stvar sto su svim jedinicama znacajno povecali masu i ogranicili maksimalnu sansu za pogodak sa 95% na koliko se secam 60 ili 70%. Jos su i povecali HP i dali svima neki resistance. Posto nista oko same matematike i "rpg sistema" nisu promenili ovo je naravno ogroman nerf za brdo ofanzivnih taktika i neverovatan buff na vecim nivoima tezine za AI pesadiju. Generalno mislim da su bas promasili poentu ako su hteli da borbe traju duze.

I vanila ima slicne probleme na vecim nivoima tezine, konjica i brza flanking cudovista jednostavno nisu vredna regrutovanja. I dok u vanili na legendary imam npr. sa imperijom 50-60% ranged jedinica i 0 konjice u armiji u Steel Faith i na normal bi isao sa 70% ranged. Onda su uveli Tomb kings limite na armije da te nateraju da imas koliko-toliko balansiranu vojsku umesto da probaju da poprave sistem.

Takodje koliko se secam Great power minus na odnose u jednom trenutku postaje bonus, (opet Tomb kings) ne mogu da se setim tacno mehanike, sto manje vise znaci da nema sanse da ti kampanja ode u neplaniranom pravcu i vrlo lako mozes da kontrolises tok partije, gde ratujes i sta se desava na mapi.

Doduse i vanila je katastrofa jer nikako ne mozes nista da isplaniras i mnogo zavisis od stvari kao sto su da li Imperija u 100 potezu ima 40 ili 150 teritorija


Bas davno sam igrao i ne secam se dobro svega ali ovo su mi najvece zamerke, ako su nesto bitno promenili mozda probam opet.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke