Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2010, 22:16   #18
summum
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Poruke: 185
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kućište NZXT Beta EVO i pitanje oko napajanja.

Evo bas sam sada hteo da ti odgovorim.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
@summum: joooj nesreco Pa sto to uradi? Stvarno ne vidim razlog zasto si to uradio Hoces kontrolu preko PWMa ubodes 3pin prikljucak sa zutom zicom,neces PWM otkacis je i gotova prica. U ovom drugom slucaju bi dobio jos jedan dodatni 3pin prikljucak za neki drugi ventilator. No da se vratim problemu. Trebalo bi da se vrti na minimalnom broju obrtaja sto u tvom slucaju iznosi ~300 rpm (+/-5%). Uostalom imas xyz programa koji ocitavaju broj obrtaja ostrica (u duhu CM blade fana )

EDIT: sad vidim da je Pro model u pitanju,a ne PWM kao sto u mahu prevideh.. On ima konstantnu brzinu obrtaja na 1500 rpm,ali proveri na koliko se posle "operacije" vrti. Btw AC fanovi odaju utisak da se sporo vrte zbog tisine i bele boje
Nista me ne pitaj. Kad bih ti rekao kako i sto sam pokidao zice, smejao bi se, pa cu precutati Sta cu kad se ne razumem u hardver, a ni softver

No, ne meri sada nijedan program brzinu, jer radi na crvenu i crnu zicu, dakle, kao obican vent. Otici cu do w**w**-a i pogledati kako idu zice i probacu nekako da sastavim, ali ja sam malo losiji s tim

Model je:
Artic F12 Pro PWM, tako da izgleda da se vrti, po tvojoj prici, na 300rpm
summum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke